Farat e lulediellit janë një dhuratë për shëndetin tuaj: forcojnë kockat, zbut nervat, ul stresin

Farat e lulediellit janë një dhuratë për shëndetin tuaj: forcojnë kockat, zbut nervat, ul stresin

Farat e lulediellit janë një dhuratë për shëndetin tuaj! Farat e lulediellit janë një burim i mirë i selenit, i cili është një armik i provuar i kancerit. Ato përmbajnë minerale të shëndetshme për eshtrat tuaja. Përveç kalciumit, kockat tuaja kanë nevojë për magnez dhe bakër për të qëndruar të fortë. Farat e lulediellit i përmbajnë të dyja. Ata ju mbajnë të qetë: Magnezi në farat e lulediellit është i njohur për të zbutur nervat, zvogëlimin e stresit dhe migrenave dhe për t’ju ndihmuar të relaksoheni. Vetëm një ¼ filxhan fara luledielli në ditë është e mjaftueshme.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x