Per lekuren

Ja përfitimet shëndetësore të uthullës së mollës në trupin tuaj
Ja përfitimet shëndetësore të uthullës së mollës në trupin tuaj
NatyraFebruary 8, 2021

Perfitimet shëndetësore te uthulles se molles.▫️Diuretik▫️Antibakteriale▫️Ndihmon tretjen▫️Promovon asimilimin e ushqimit▫️Redukton ënjtjen e barkut▫️Alkaliziuese▫️Veprim Anti-inflamator▫️Stimulon sistemin imunitar Tek uthulla e molles gjejmë një fibër që është veçanërisht e rëndësishme për procesin…

5 ilaçe natyrore për të parandaluar shfaqjen e rrudhave
5 ilaçe natyrore për të parandaluar shfaqjen e rrudhave
NatyraFebruary 7, 2021

Pavarësisht nëse lëkura juaj po tregon shenjat e para të plakjes ose më tej gjatë procesit të plakjes, ka të ngjarë të jeni duke kërkuar mënyra për të zvogëluar dhe…

10 minuta krem karrote për të eleminuar rrudhat në fytyrë
10 minuta krem karrote për të eleminuar rrudhat në fytyrë
NatyraJanuary 11, 2021

Edhe pse shumë njerëz janë krenarë për rrudhat e tyre, si një shenjë e rrugës së tyre të jetës dhe mençurisë së tyre, njerëzit e tjerë nuk janë në gjendje…

Një lugë uthull molle për 30 ditë parandalon këto probleme me shëndetin
Një lugë uthull molle për 30 ditë parandalon këto probleme me shëndetin
NatyraJanuary 8, 2021

Uthulla është përdorur për mijëvjeçarë për të ruajtur ushqimet dhe për t’i aromatizuar ato. Hipokrati shkroi për përfitimet terapeutike të uthullës dhe e ka përmendur disa herë në librat e…

Mbrojtja e lëkurës së fytyrës? Përdorni një maskë me majdanoz
Mbrojtja e lëkurës së fytyrës? Përdorni një maskë me majdanoz
NatyraDecember 24, 2020

Mbrojtja e lëkurës së fytyrës është shumë e rëndësishme për të parandaluar dhe vonuar shfaqjen e njollave, rrudhave dhe puçrrave. Në këtë drejtim, është shumë e rëndësishme të mbash lëkurën…

8 simptoma të duarve që ju sinjalizojnë se diçka nuk po shkon mirë
8 simptoma të duarve që ju sinjalizojnë se diçka nuk po shkon mirë
NatyraDecember 17, 2020

Duart janë ndër pjesët më të ekspozuara të trupit tonë: ato përdoren pothuajse për të gjitha aktivitetet tona të përditshme dhe shpesh, kur shfaqet një simptomë specifike siç është thatësia…

Per flokun

Një lugë uthull molle për 30 ditë parandalon këto probleme me shëndetin
Një lugë uthull molle për 30 ditë parandalon këto probleme me shëndetin
NatyraJanuary 8, 2021

Uthulla është përdorur për mijëvjeçarë për të ruajtur ushqimet dhe për t’i aromatizuar ato. Hipokrati shkroi për përfitimet terapeutike të uthullës dhe e ka përmendur disa herë në librat e…

Mungesa e hekurit në trup jep lodhje, dhimbje koke, zbehje, thonj dhe flokë të brishtë, ndjeshmëri ndaj infeksioneve, nervozizëm
Mungesa e hekurit në trup jep lodhje, dhimbje koke, zbehje, thonj dhe flokë të brishtë, ndjeshmëri ndaj infeksioneve, nervozizëm
NatyraDecember 2, 2020

Një në tre persona në botë vuan nga mungesa e hekurit dhe ky është një nga problemet më të neglizhuara, megjithëse identifikohet lehtësisht me një test gjaku. Është, në fakt,…

12 gjëra që duhet t’i dini për shegën, dhe askush nuk ju ka thënë…
12 gjëra që duhet t’i dini për shegën, dhe askush nuk ju ka thënë…
NatyraNovember 10, 2020

Shega është një frut që është përdorur që nga koha e Hipokratit. Mjekësia tradicionale përdor lëkurën, gjethet dhe farat e saj për të luftuar diarrenë, dizenterinë kronike dhe plagët. Farat…

Vaji i ullirit, dhjetëra përfitime shëndetësore të përdorimit të saj
Vaji i ullirit, dhjetëra përfitime shëndetësore të përdorimit të saj
NatyraNovember 3, 2020

Pema e ullirit është ndoshta një nga më emblematikët e kulturës sonë.Vaji i ullirit është një nga më të shëndetshmit dhe dhjetëra përfitime shëndetësore lidhen me konsumimin e tij.Por edhe…

20 Përfitime të pabesueshme shëndetësore të pirjes së lëngut të majdanozit
20 Përfitime të pabesueshme shëndetësore të pirjes së lëngut të majdanozit
NatyraNovember 2, 2020

Majdanozi mbron trurin tuaj nga kadmiumiKadmiumi mund të çojë në probleme të zemrës, osteoporozë dhe kancer. Një studim i efektit të lëngut të majdanozit tek minjtë shtatzënë tregoi se një…

Vitaminat B luajnë një rol jetësor në ruajtjen e shëndetit dhe mirëqenies
Vitaminat B luajnë një rol jetësor në ruajtjen e shëndetit dhe mirëqenies
NatyraOctober 31, 2020

Vitaminat B luajnë një rol jetësor në ruajtjen e shëndetit dhe mirëqenies. Si blloqet ndërtuese të një trupi të shëndetshëm, vitaminat B kanë një ndikim të drejtpërdrejtë në nivelet tuaja…