Ja përfitimet shëndetësore të uthullës së mollës në trupin tuaj

Ja përfitimet shëndetësore të uthullës së mollës në trupin tuaj

NatyraFebruary 8, 2021

Perfitimet shëndetësore te uthulles se molles.▫️Diuretik▫️Antibakteriale▫️Ndihmon tretjen▫️Promovon asimilimin e ushqimit▫️Redukton ënjtjen e barkut▫️Alkaliziuese▫️Veprim Anti-inflamator▫️Stimulon sistemin imunitar Tek uthulla e molles gjejmë një fibër që është veçanërisht e rëndësishme për procesin…

5 ilaçe natyrore për të parandaluar shfaqjen e rrudhave

5 ilaçe natyrore për të parandaluar shfaqjen e rrudhave

NatyraFebruary 7, 2021

Pavarësisht nëse lëkura juaj po tregon shenjat e para të plakjes ose më tej gjatë procesit të plakjes, ka të ngjarë të jeni duke kërkuar mënyra për të zvogëluar dhe…

10 minuta krem karrote për të eleminuar rrudhat në fytyrë

10 minuta krem karrote për të eleminuar rrudhat në fytyrë

NatyraJanuary 11, 2021

Edhe pse shumë njerëz janë krenarë për rrudhat e tyre, si një shenjë e rrugës së tyre të jetës dhe mençurisë së tyre, njerëzit e tjerë nuk janë në gjendje…

Një lugë uthull molle për 30 ditë parandalon këto probleme me shëndetin

Një lugë uthull molle për 30 ditë parandalon këto probleme me shëndetin

NatyraJanuary 8, 2021

Uthulla është përdorur për mijëvjeçarë për të ruajtur ushqimet dhe për t’i aromatizuar ato. Hipokrati shkroi për përfitimet terapeutike të uthullës dhe e ka përmendur disa herë në librat e…

Mbrojtja e lëkurës së fytyrës? Përdorni një maskë me majdanoz

Mbrojtja e lëkurës së fytyrës? Përdorni një maskë me majdanoz

NatyraDecember 24, 2020

Mbrojtja e lëkurës së fytyrës është shumë e rëndësishme për të parandaluar dhe vonuar shfaqjen e njollave, rrudhave dhe puçrrave. Në këtë drejtim, është shumë e rëndësishme të mbash lëkurën…

8 simptoma të duarve që ju sinjalizojnë se diçka nuk po shkon mirë

8 simptoma të duarve që ju sinjalizojnë se diçka nuk po shkon mirë

NatyraDecember 17, 2020

Duart janë ndër pjesët më të ekspozuara të trupit tonë: ato përdoren pothuajse për të gjitha aktivitetet tona të përditshme dhe shpesh, kur shfaqet një simptomë specifike siç është thatësia…

7 dobitë shëndetësore të lakrës së kuqe: me vitamin C, mbron zemrën dhe trurin

7 dobitë shëndetësore të lakrës së kuqe: me vitamin C, mbron zemrën dhe trurin

NatyraDecember 5, 2020

Lakra e kuqe është burim vitaminash & mineralesh dhe sjell një sërë benefitesh për organizmin:✅Ndihmon Shëndetin e Zemrës – Përmban Kalium & Flavonoidin Anticianinë që i jep lakrës ngjyrën e…

Hurma, fruti me përbërje antikanceroze dhe antitumorale. Largojnë mikrobet

Hurma, fruti me përbërje antikanceroze dhe antitumorale. Largojnë mikrobet

NatyraDecember 5, 2020

Hurma është një frut i ëmbël dhe i shijshëm që është një burim i shkëlqyeshëm i vitaminës A, C dhe B-kompleksit dhe mineraleve të tilla si kaliumi dhe mangani. Ato…