Çfarë e shkakton sulmin e panikut dhe si ta tejkaloni shumë shpejt ankthin
Çfarë e shkakton sulmin e panikut dhe si ta tejkaloni shumë shpejt ankthin
NatyraMarch 1, 2021

Sulmi i panikut lind në mendje dhe prek trupin, përbëhet nga një përzierje shpërthyese ankthi dhe emocionesh të pa metabolizuara dhe duke shtuar një spërkatje të mendimeve katastrofike, “kokteji” është…

Hipertiroidizmi: çrregullim nga prania e sasive të tepruara të hormoneve tiroide
Hipertiroidizmi: çrregullim nga prania e sasive të tepruara të hormoneve tiroide
NatyraMarch 1, 2021

Hipertiroidizmi është një çrregullim i karakterizuar nga prania e sasive të tepruara të hormoneve tiroide (tiroksina, T4 dhe triiodotironina, T3). Mund të ketë një origjinë autoimune dhe është më e…

10 mënyra për të humbur peshë në mënyrë të sigurt…
10 mënyra për të humbur peshë në mënyrë të sigurt…
NatyraFebruary 28, 2021

Vera është afër per pak muaj, dhe shumë pyesin se si mund të humbin peshë në mënyrë të sigurt…Nëse po kërkoni të humbni peshë, ose të bëheni më të mirë…

Vaji i farave të kungullit kundër kancerit dhe shëndet për prostatën
Vaji i farave të kungullit kundër kancerit dhe shëndet për prostatën
NatyraFebruary 27, 2021

Vaj i farave te kungullit për qëllime mjekësore përdoren tashmë mijëra vite.Eshte burim i pasur me magnez, kalcium, kalium, hekur, zink dhe vitaminë K. Zbuloni përparësitë shëndetësore të farave të…

Për një gjumë të mirë: qumësht dhe çarja bimorë
Për një gjumë të mirë: qumësht dhe çarja bimorë
NatyraFebruary 17, 2021

Ne të gjithë përpiqemi, por është praktikisht e pamundur të bini në gjumë shpejt, edhe kur jemi shumë të lodhur. Shpesh mungesa e gjumit na ben që ditën tjetër të…

Shkecëtarët zbulojnë përfitimet shëndetësore të puthjeve…
Shkecëtarët zbulojnë përfitimet shëndetësore të puthjeve…
NatyraFebruary 14, 2021

Me kaosin e përditshëm që përjetojnë kaq shumë njerëz, është e lehtë të harrosh gjërat e vogla që ke dashur dikur – gjëra të vogla si puthja. Puthja bën më…

Kura natyrale: pak borzilok dhe qepë për hequr dhimbjen e kokës
Kura natyrale: pak borzilok dhe qepë për hequr dhimbjen e kokës
NatyraFebruary 13, 2021

Nëse vazhdon, migrena mund të na shkatërrojë vërtet ditën. Ne kemi provuar gjithçka: ilaçe me tepricë, relaksim … Për t’u bërë më mirë, pse të mos provoni këto ilaçe shtëpiake?…

Konsumi i frutave ka efekte pozitive në shëndet, mos i keni frikë sheqernat e tyre
Konsumi i frutave ka efekte pozitive në shëndet, mos i keni frikë sheqernat e tyre
NatyraFebruary 12, 2021

K A janë sheqernat e frutave të këqija për ju? Një analizë e studimeve te ndryshme tregon se konsumi i frutave ka efekte pozitive në shëndet.Në një botë që gjithmonë…