Aeroporti i Rinasit ul tarifat për pasagjerët, gati hyrja e RyanAir
Aeroporti i Rinasit ul tarifat për pasagjerët, gati hyrja e RyanAir
NatyraJanuary 27, 2021

Tirana International Airport (TIA) ka njoftuar uljen e tarifës së pasagjerit dhe ka bërë të ditur një plan ambicioz investimesh në strukturën e aeroportit, për të kontribuar në lehtësimin e…

Një sinjal pozitiv nga varianti anglez të Covid-19
Një sinjal pozitiv nga varianti anglez të Covid-19
NatyraDecember 26, 2020

nga Selim Kurti Ka shkaktuar kaos e alarm lajmi i variantit anglez të Covid-19 –ës, duke i detyruar mjaft vende të ndërmarrin masa të ashpra kundrejt Londrës. Është e nevojshme…

Prodhohet shalli i kashmirit 100% të degradueshme
Prodhohet shalli i kashmirit 100% të degradueshme
NatyraDecember 22, 2020

Një kompani në Britani prodhon shalle kashmiri 100% të degradueshme. Botanical Inks dhe Bristol Weaving Mill e kanë zbatuar këtë projekt mbi një fushatë mbledhjeje të fondeve, e cila rezultoi…

EMA autorizoi vaksinën Pfizer dhe BioNTech për vendet e BE
EMA autorizoi vaksinën Pfizer dhe BioNTech për vendet e BE
NatyraDecember 21, 2020

Rregullatori i ilaçeve të Evropës autorizoi të hënën vaksinën Pfizer dhe BioNTech për koronavirus për përdorim të kushtëzuar, duke hapur derën për një program të zbatimit në të gjithë Bashkimin…

A e ngjitin sëmundjen të vaksinuarit?
A e ngjitin sëmundjen të vaksinuarit?
NatyraDecember 18, 2020

nga Selim Kurti Mund te jesh ende ngjites, edhe pse vete je mbartes i shendoshe e i vaksinuar kunder Covid-19 -es?Nuk ka ende nje pergjigje nga virologet dhe ekspertet e…

Të dënuar me “varje” nga … Interneti! Pse e mbajmë gjithmonë telefonin në dorë
Të dënuar me “varje” nga … Interneti! Pse e mbajmë gjithmonë telefonin në dorë
NatyraDecember 7, 2020

Nga Selim Kurti Papandehur dhe pabesueshmërisht, ka ardhur dita që, në vend se t’i pyesim fëmijët si e kaluan në shkollë, duhet të pyesim: si e kalove sot online? Sipas…

Sytë duhet të pushojnë çdo 30 minuta. Dilni në ballkon ose kopsht dhe të shikoni vijën…
Sytë duhet të pushojnë çdo 30 minuta. Dilni në ballkon ose kopsht dhe të shikoni vijën…
NatyraNovember 26, 2020

Përdorimi i shtuar i pajisjeve dixhitale gjatë pandemisë së COVID-19 mund të ndikojë negativisht në shëndetin e syve, paralajmëroi sot një mjek i njohur okulistik turk. Atilla Bayer theksoi se…

Çifti i shkencëtarëve Gjermano-turk zbuluan vaksinën antiCovid19
Çifti i shkencëtarëve Gjermano-turk zbuluan vaksinën antiCovid19
NatyraNovember 9, 2020

Firmat Biontech dhe Pfizer sapo njoftuan se kanë zbuluar vaksinën kundër koronavirusit. Vaksina është efektive në 90 për qind të rasteve. Nuk është koha për të brohoritur. Kundër koronavirusit duhet…