Vaji i farave të kungullit kundër kancerit dhe shëndet për prostatën
Vaji i farave të kungullit kundër kancerit dhe shëndet për prostatën
NatyraFebruary 27, 2021

Vaj i farave te kungullit për qëllime mjekësore përdoren tashmë mijëra vite.Eshte burim i pasur me magnez, kalcium, kalium, hekur, zink dhe vitaminë K. Zbuloni përparësitë shëndetësore të farave të…

Përfitimet speciale të limonit për shëndetin tuaj. Ul kolesterolin, enët e gjakut…
Përfitimet speciale të limonit për shëndetin tuaj. Ul kolesterolin, enët e gjakut…
NatyraFebruary 24, 2021

🍋 Nëse po mendoni se për çfarë bën mirë limoni, dijeni se përfitimet e këtij fruti janë me të vërtetë të pafund.Falë përmbajtjes së vitaminave dhe kripërave minerale, ju ndihmon…

Arrat Braziliane përmbajnë sasi të lartë kalorish, vitaminash, antioksidantësh dhe mineralesh
Arrat Braziliane përmbajnë sasi të lartë kalorish, vitaminash, antioksidantësh dhe mineralesh
NatyraFebruary 19, 2021

Arrat braziliane janë një burim i shkëlqyeshëm i proteinave të plota dhe acideve yndyrore omega-6 si dhe vitaminave E & B-kompleks dhe minerale si selen, zink dhe mangan.Ato janë një…

Kungulli njomë i pasur me vitamina, parandalon sulmet në tru dhe zemër
Kungulli njomë i pasur me vitamina, parandalon sulmet në tru dhe zemër
NatyraFebruary 15, 2021

Kungull i njomë është një ushqim shumë alkalik që është një nga perimet më të buta dhe më të lehta për tu tretur. Kungulli i njomë është një burim i…

Çaji i zi, 10 përfitimet në shëndet. Sipas studimeve shkencore
Çaji i zi, 10 përfitimet në shëndet. Sipas studimeve shkencore
NatyraFebruary 3, 2021

Përveç ujit, çaji i zi është një nga pijet më të konsumuara në botë. Vjen nga bima Camellia sinensis dhe shpesh është e përzier me bimë të tjera për aromë…

Vlerat ushqimore të karrotave. Mbron gratë nga kanceri i gjirit
Vlerat ushqimore të karrotave. Mbron gratë nga kanceri i gjirit
NatyraJanuary 31, 2021

🥕 Karrotat janë një burim i shkëlqyeshëm i vitaminës A, vitaminës C, vitaminës K, kaliumit dhe fibrave, dhe kjo është vetëm maja e ajsbergut ushqyes. Beta-karotina – përbërja që i…

Çaji i dafinës me limon, një ilaç për gjithë sistemin tretës. Hiqni 4 kg
Çaji i dafinës me limon, një ilaç për gjithë sistemin tretës. Hiqni 4 kg
NatyraJanuary 16, 2021

Një ilaç i gjyshes së vjetër i dobishëm për zorrët, por gjithashtu i dobishëm për promovimin e humbjes së peshës është çaji bimor i tretjes me dafinë dhe limon.Një recetë…

Panxhari: trajton hipertensionin, përmirëson qarkullimin e gjakut, mbron zemrën dhe trurin
Panxhari: trajton hipertensionin, përmirëson qarkullimin e gjakut, mbron zemrën dhe trurin
NatyraJanuary 6, 2021

Përbërës i zakonshëm në shumë gatime, nga sallatat te supat, është një perime shumë e konsumuar në vendin tonë. Panxhari, përveçse është i shijshëm, është një burim i shkëlqyeshëm ushqyesish:…