Vlerat ushqimore të karrotave. Mbron gratë nga kanceri i gjirit

Vlerat ushqimore të karrotave. Mbron gratë nga kanceri i gjirit

🥕 Karrotat janë një burim i shkëlqyeshëm i vitaminës A, vitaminës C, vitaminës K, kaliumit dhe fibrave, dhe kjo është vetëm maja e ajsbergut ushqyes. Beta-karotina – përbërja që i jep karotave ngjyrën e tyre portokalli – ka qenë e lidhur me një rrezik të zvogëluar për zhvillimin e llojeve të caktuara të kancerit.

Sipas një studimi të Gazetës Amerikane të Ushqimit Klinik të mbi 3,000 grave, ato që kishin nivele më të larta të beta-karotenit në gjakun e tyre kishin një rrezik 59 për qind më të ulët të një lloji të caktuar të kancerit të gjirit (kanceri i gjirit ER-negativ) sesa gratë me nivele më të ulëta . Një përbërës tjetër i lidhur gjithashtu i gjetur në karota, alfa-karotina, uli rrezikun e kancerit me rreth 39 përqind. Një studim tjetër i botuar në revistën Nutrition and Cancer sugjeroi se beta-carotene mund të largojë kancerin e mushkërive.

Sipas shkencëtarëve, beta-karotina dhe alfa-karotina janë karotenoide që trupat tanë i shndërrojnë në vitaminë A, e cila është e rëndësishme për funksionin imunitar, mbajtjen e qelizave të shëndetshme.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x