Farat e lirit: forcon lëkurën fhe flokët, lehtësojnë ulçërën e stomakut

Farat e lirit: forcon lëkurën fhe flokët, lehtësojnë ulçërën e stomakut

Kur të keni lexuar të gjitha përfitimet e farave të lirit, nuk do të dëshironi kurrë të bëni pa to.
Farat e lirit janë një burim i shkëlqyeshëm i acideve esenciale yndyrore të pangopura omega-3, vitaminës E, fibrave dhe enzimave të tretjes,

Farat e lirit mund të konsumohen në mënyra të ndryshme: ato mund të shtohen në sallata ose vakte të gatshme, ose mund të përdoren për të prodhuar një “qumësht liri” të shkëlqyeshëm (250 gram fara liri në 1 litër ujë, filtër dhe pije).

Përfitimet e farës së lirit Doza e rekomanduar është 1 lugë gjelle farë liri në ditë, pasi përmban sasinë e duhur të omega-3.

Më poshtë është lista e vetive dhe përfitimeve të farave të lirit.
• Ato janë të pasura me omega-3, proteina, minerale (hekur, kalium, fosfor dhe magnez) dhe vitamina (grupi E dhe B)
• Ato rekomandohen për sëmundjet dhe proceset inflamatore
• Ata trajtojnë dispepsi dhe dhimbje stomaku
• Forcon lëkurën dhe flokët
• Ato janë të dobishme për trajtimin e diabetit
• Ato luftojnë mbajtjen e lëngjeve
• Ato rregullojnë presionin e gjakut
• Ato parandalojnë sëmundjet e zemrës dhe janë veçanërisht të përshtatshme për lehtësimin e artrozës dhe reumatizmit.
• Ato lehtësojnë ulcerat e stomakut
• Të pasura me fibra, ato janë shumë të dobishme për promovimin e tranzitit të zorrëve dhe trajtimin e kapsllëkut
• Ato promovojnë detoksifikimin e trupit

Për të shijuar plotësisht përfitimet e farave të lirit, mund t’i përgatisni si më poshtë:

  • Hidhni 1 lugë gjelle fara liri në 100 ml ujë për disa orë, dhe pini me stomak bosh
  • Shtoni fara lini në ”smoothie” natyralë
  • Grini farat e lirit dhe shtojini në sallatat tuaja
  • Përgatitni një infuzion duke derdhur një lugë gjelle fara liri në një filxhan me ujë të valë. Lëreni të pushojë për 15 minuta, pastaj filtrojeni dhe pijeni
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x