Ja përfitimet shëndetësore të uthullës së mollës në trupin tuaj

Ja përfitimet shëndetësore të uthullës së mollës në trupin tuaj

Perfitimet shëndetësore te uthulles se molles.
▫️Diuretik
▫️Antibakteriale
▫️Ndihmon tretjen
▫️Promovon asimilimin e ushqimit
▫️Redukton ënjtjen e barkut
▫️Alkaliziuese
▫️Veprim Anti-inflamator
▫️Stimulon sistemin imunitar

Tek uthulla e molles gjejmë një fibër që është veçanërisht e rëndësishme për procesin e tretjes, pektina. Pektina hyn në procesin e uljes së kolesterolit dhe gjithashtu ndihmon për të asimiluar më mirë pjesën e ushqimit që trupit tonë i duhet për të pasur më shumë energji dhe qarkullim qelizash.
Uthulla e mollës njihet për vetitë astringjente të cilat nuk e rekomandojnë atë për ata që luftojnë me kapsllëkun.

Si merret uthulla e mollës?
Uthulla e mollës ose mushti merret nga lëngu i mollës ose mushtit.
Eshte me një ngjyrë qelibari pak a shumë të zbehtë, ndërsa në prodhimtari të papërpunuar, i përbërë nga një sediment i formuar nga koloni bakteriale, është i dendur dhe i errët. Ky lloj uthulle merret duke fermentuar lëngun e mollëve të shtrydhura pasi të jenë shtypur. Fermentimi alkoolik fillon nga shtimi i majave në lëng, gjatë kësaj faze, sheqeri bëhet alkool. Faza e dytë e fermentimit karakterizohet nga shndërrimi i alkoolit në uthull dhe kjo ndodh falë kontributit të baktereve acidifikuese. Ky proces i jep uthullës së mollës sasinë e kërkuar të acidit acetik dhe malik.

Vitamina dhe minerale të uthullës së mollës jane:
▫️Kripë minerale kalciumi
▫️Kripë minerale natriumi
▫️Kripë minerale magnezi
▫️Vitamina B1
▫️Vitamina B2
▫️Vitamina B6
▫️Vitamina C

Uthulla e mollës është e shkëlqyeshme për forcimin dhe shkelqimin e flokeve. Pasi të laheni me shampo, fshijeni lëkurën e kokës me nje cope pambuku me pak uthull molle të shtuar me ujë. Lëreni të veprojë për disa momente, më pas krihini dhe thajini.

Uthulla e molles me shtimin e pak uje mund te perdoret per lëkurën e papastër me shumë sebum, rezultati do të jetë një lëkurë më e pastruar dhe e ndritshme.

Një ushqim i çmuar për shëndetin, uthulla e mollës mund të shfryje barkun dhe është padyshim një aleat i shkëlqyeshëm për trupin tonë, megjithatë disa masa paraprake në përdorim janë gjithmonë më mirë t’i keni parasysh. Asnjëherë mos pini uthull direkt, mund të dëmtojë smaltin e dhëmbit, të ndezë mukozat e gojës dhe të shkaktojë probleme në ezofag. Më mirë të hollohet uthulla e mollës, një ose dy lugë, në një filxhan me ujë. Rekomandohet të bëni cikle prej një ose dy javësh, duke pirë në mëngjes me stomak bosh për rezultate më të mira.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x