Pas festave rikthehuni në formë natyrshëm. Ja si të pastroni trupin nga toksinat e tepërta

Pas festave rikthehuni në formë natyrshëm. Ja si të pastroni trupin nga toksinat e tepërta

Ja se si të ktheheni në formë natyrshëm, duke pastruar trupin nga toksinat e tepërta:
▫️Para së gjithash, shmangni agjërimin sepse duke bërë kështu ju ngadalësoni metabolizmin tuaj, duke marrë efektin e kundërt.
▫️Përveç shpargut dhe artichokes, në tryezë mos harroni lakër dhe brokoli, të pasura me substanca të dobishme për detoksifikimin e mëlçisë, hudhër që është e rëndësishme për detoksifikimin e zorrëve dhe frutave dhe perimeve të freskëta të të gjitha llojeve: nga ananasi me selino deri në pjepër dhe qepë.
▫️Kosi është gjithashtu perfekt: zgjidhni një me pak yndyre dhe konsumoni të paktën dy në ditë.
▫️Mos e neglizhoni stërvitjen fizike madje edhe djersa ju lejon të detoksifikoni trupin.
▫️Pini shumë ujë: dy litra në ditë eliminojnë pjesën më të madhe të toksinave të grumbulluara nga trupi dhe ndihmojnë në mbajtjen e mëlçisë dhe veshkave në një shëndet të përsosur.
▫️Shmangni lëngjet e frutave me sheqer dhe pijet e gazuara të pasura me ngjyra dhe aditivë, përndryshe nuk do të përfitoni dhe pini vetëm ujë të thjeshtë, në të shumtën shtoni pak leng limoni.
▫️Çajrat bimorë gjithashtu kanë një efekt të rëndësishëm pastrues në trup.
▫️Më në fund, një ilaç tjetër i dobishëm mund të jetë kryerja e një “scrubi”javor për të eleminuar qelizat e vdekura, për të nxitur mikrocirkulimin dhe për të rivendosur elasticitetin në lëkurë. Për të shmangur humbjen e parave në produkte të shtrenjta, provoni ta beni kete me llum kafeje.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x