Këtë janë benefitet e përdorimit të spinaqit në vaktet tuaja
Këtë janë benefitet e përdorimit të spinaqit në vaktet tuaja
NatyraOctober 22, 2020

nga Dr. Afërdita Stroka, “klinika Stroka” Spinaqi është kultivuar rreth shekullit të 12-të në Persinë antike dhe më vonë është përhapur në Europë.Ai bën pjesë te perimet e gjelbërta dhe…

Si të merrni magnez për të mbrojtur muskujt, nyjet dhe kërcet
Si të merrni magnez për të mbrojtur muskujt, nyjet dhe kërcet
NatyraOctober 17, 2020

Nyjet konsumohen ndërsa plakemi, dhe kjo është pjesë e procesit normal të plakjes së trupit. Disa zakone të këqija mund ta përshpejtojnë këtë proces.Ushqimi luan një rol themelor në mbrojtjen…

Këto janë ushqimet më të mira që të keni flokë të shëndetshme
Këto janë ushqimet më të mira që të keni flokë të shëndetshme
NatyraOctober 14, 2020

Nga Ajshe Leka, nutricioniste Flokët e forta dhe me shkëlqim, janë shenjë e vitalitetit dhe e shëndetit të mirë të përgjithshëm. Përveç rëndësisë që kanë për pamjen tuaj, flokët gjithashtu…

6 përfitime mahnitëse të mjaltit për lëkurën dhe flokët
6 përfitime mahnitëse të mjaltit për lëkurën dhe flokët
NatyraSeptember 16, 2020

Mjalti është një nga ushqimet më të vjetra dhe më të konsumuara në botë. Përdoret si ëmbëlsues, është plot përfitime për shëndetin tonë. Por përveç përfitimeve terapeutike, mjalti mund të…

Aloe Vera, bima e natyrës kundër dhimbjes, kancerit, shëron plagët, ndihmon seksin…
Aloe Vera, bima e natyrës kundër dhimbjes, kancerit, shëron plagët, ndihmon seksin…
NatyraAugust 20, 2020

Aloe vera përmban proteina, kalcium, magnez, zink, vitamina A dhe E dhe C. Aloe është e pasur në Aminoacidet të cilat janë zinxhirë të atomeve që ndërtojnë proteina në trupin…

Gruaja që nuk mund të gjeje kohë për veten e saj, kurrë nuk do të jetë me të vërtetë e lumtur…
Gruaja që nuk mund të gjeje kohë për veten e saj, kurrë nuk do të jetë me të vërtetë e lumtur…
NatyraAugust 18, 2020

Ajo do t’i dojë fëmijët e saj…Ajo do t’ju dojë juve… Ajo do të buzëqeshë, do të jetë e këndshme dhe do të bëjë gjithçka me gjithe fuqinë e saj…

Foods to Avoid If You Have High Triglycerides
Foods to Avoid If You Have High Triglycerides
NatyraJuly 27, 2020

Have you just been told by your doctor that you have high triglycerides after taking a look at your blood lipid profile report? Then quit panicking for a while and…