Rrudhat e para pas të 30-ve, por mund ti lehtësoni ato në këtë mënyrë…

Rrudhat e para pas të 30-ve, por mund ti lehtësoni ato në këtë mënyrë…

Pasi të keni arritur moshën 30 vjeç, është pothuajse e pashmangshme të mos vëreni shfaqjen e rrudhave të para.
Asgjë alarmante: rrudhat janë një simptomë normale e kalimit të kohës, por është e mundur të lehtësohen ato.
Mos harroni se për të parandaluar shfaqjen e rrudhave është thelbësore të miratohet një mënyrë jetese e shëndetshme, me një dietë të ekuilibruar dhe pa përvetësuar zakone të këqija siç është pirja e duhanit.
Më poshtë sugjerojmë se si të përdorni niseshte misri për të përgatitur maska me efekt botoksi që janë shumë efektive në fshehjen e rrudhave dhe vijave të shprehjes.

1. Maska e parë e niseshtesë me efekt botoks
Për të përgatitur maskën e parë ju nevojiten përbërësit e mëposhtëm: 1 lugë gjelle niseshte misri ,250 ml ujë në temperaturë dhome dhe 2 kapsula të vitaminës E .
Vendsoni ujin të ziejë, pastaj shtoni 1 lugë gjelle me niseshte misri dhe përmbajtjen e kapsulave të vitaminës E derisa të treten plotësisht.
Hiqeni nga soba dhe lëreni të ftohet. Vendoseni në fytyrë me ndihmën e një furçe dhe lëreni të veprojë për 20 minuta para se ta shpëlani me shumë ujë të ngrohtë.

2. Maska e dytë
Përbërësit e maskës së dytë me bazë misri janë: 1 lugë gjelle niseshte misri, 1 e bardhe veze, lëngu i 1 limoni.
Hidhni të bardhën e vezës në një enë dhe e rrahni mirë, më pas shtoni lëngun e limonit dhe vazhdoni përzierjen. Në fund, shtoni lugën e miellit të misrit dhe përzieni derisa përzierja të jetë homogjene. Vendoseni në mënyrë të barabartë në fytyrën tuaj dhe lëreni të veprojë për 20 minuta, më pas shpëlajeni me shumë ujë të ngrohtë.

3. Maska e tretë e niseshtesë së misrit kundër rrudhave
Përbërësit e maskës së tretë: 1 lugë gjelle niseshte misri ,gjysmë gote me lëng karote ,1 gotë ujë, 1 lugë gjelle kos natyral
Shkrini niseshten e misrit në gotën me ujë, lëreni të ziejë dhe më pas lëreni të ftohet. Hidheni në një enë dhe shtoni kosin, lëngun e karotës dhe përziejeni mirë. Vendoseni në fytyrë me një furçë dhe lëreni të funksionojë për 15 minuta. Shpëlajeni me shumë ujë të ngrohtë. Vendosni një nga tre maskat me niseshte misri me efekt Botox çdo tre ditë për të parë rezultatet e para pas vetëm një muaji.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x