Urinim i shpeshtë, etje, tharje goje…Si ndikon niveli i sheqerit në trupin tuaj?
Urinim i shpeshtë, etje, tharje goje…Si ndikon niveli i sheqerit në trupin tuaj?
NatyraMay 2, 2021

Niveli i lart i sheqerit në gjak shkakton: Urinim të shpeshtë Veshkat duhet të punojnë më shumë se normalisht për të procesuar sheqerin e tepërt në gjak. Në këtë moment…

Bishtajat, perimja magjike për sytë, për gratë shtatzënë, lufton kancerin në zorrën e trashë
Bishtajat, perimja magjike për sytë, për gratë shtatzënë, lufton kancerin në zorrën e trashë
NatyraApril 30, 2021

Bishtajat përmbajnë vitaminë K e cila është e nevojshme për shëndetin e kockave. Hulumtimet kanë treguar se edhe nëse keni shumë kalcium dhe nivele të ulëta të vitaminës K, mund…

Fytyra nuk është pasqyrë e mendjes
Fytyra nuk është pasqyrë e mendjes
NatyraApril 23, 2021

nga Selim Kurti “Fytyra eshte pasqyre e mendjes. Mjaftojne syte per te rrefyer sekretet e zemres”, thoshte Jeronimi, me shume se 1 600 vite me pare.Jo vetem! Shume njerez e…

Si të ushqehemi shëndetshëm gjatë Ramazan-it?
Si të ushqehemi shëndetshëm gjatë Ramazan-it?
NatyraApril 14, 2021

Me poshte gjeni disa këshilla për të qëndruar të shëndetshëm dhe për të shfrytëzuar në maksimum këtë muaj të bekuar. *Pini të paktën 8 gota ujë çdo ditë, nga Iftari…

Vaksina COVID-19 në formën e pilulës është vendosur të hyjë në provat e para klinike
Vaksina COVID-19 në formën e pilulës është vendosur të hyjë në provat e para klinike
NatyraMarch 24, 2021

Një vaksinë e koronavirusit që ekziston në formë pilule mund të hyjë në fazat e para të provave klinike këtë vit.Oravax, kompania që punon mbi substancën, njoftoi në një njoftim…

Ja disa arsye pse ujin nuk duhet ta pimë në këmbë…
Ja disa arsye pse ujin nuk duhet ta pimë në këmbë…
NatyraMarch 14, 2021

Kohët e fundit shkenca ka bërë një zbulim të veçantë e cila lidhet me mënyrën sesi duhet të pihet uji. Kjo duket e çuditshme por pozita e trupit dhe e…

Zbulohen arsyet e panjohura të shtimit në peshë. Ja si ti shmangni…
Zbulohen arsyet e panjohura të shtimit në peshë. Ja si ti shmangni…
NatyraMarch 9, 2021

Miliona njerez po luftojnë me shtimin e peshës dhe prapëseprapë çfarë fshihet pas kësaj çështje gjithëpërfshirëse është ende e panjohur në komunitetet mjekësore konvencionale dhe shëndetësore alternative. Pothuajse ekskluzivisht, do…

Zbulohet grupi i gjakut që ka rrezik më të ulët nga COVID
Zbulohet grupi i gjakut që ka rrezik më të ulët nga COVID
NatyraMarch 3, 2021

Gjatë vitit të fundit, studiuesit kanë studiuar faktorët e rrezikut për COVID-19. Një prej tyre? Grupi i gjakut. Sipas një numri studimesh ekziston një grup gjakut në veçanti që duket…