Zbulohen arsyet e panjohura të shtimit në peshë. Ja si ti shmangni…
Zbulohen arsyet e panjohura të shtimit në peshë. Ja si ti shmangni…
NatyraMarch 9, 2021

Miliona njerez po luftojnë me shtimin e peshës dhe prapëseprapë çfarë fshihet pas kësaj çështje gjithëpërfshirëse është ende e panjohur në komunitetet mjekësore konvencionale dhe shëndetësore alternative. Pothuajse ekskluzivisht, do…

9 këshilla për një grua që dëshiron të jetë e fortë dhe e pavarur
9 këshilla për një grua që dëshiron të jetë e fortë dhe e pavarur
NatyraMarch 6, 2021

Imazhi juaj është më i rëndësishmiBëni shtrëngimin e dorës tuaj fortë. Mos u mundoni të prisni dorën e personit tjetër, por përpiquni ta shtrëngoni fort në përshëndetje. Bëni thembrat tuaja…

Zbuloni përfitimet e një ecje të shpëjtë tek shëndeti juaj
Zbuloni përfitimet e një ecje të shpëjtë tek shëndeti juaj
NatyraJanuary 29, 2021

🚶‍♀️🏃‍♀️ Përfitimet e ecjes së shpejtë një ose dy orë për sa i përket shëndetit janë të dukshme. Çfarë është e mirë nga te ecurit shpejt? Le të zbulojmë së…

5 mënyra sesi stresi ndikon në trupin tuaj
5 mënyra sesi stresi ndikon në trupin tuaj
NatyraJanuary 27, 2021

🧠 Në botën e sotme, ndihet sikur ju tërhiqeni vazhdimisht në shume drejtime të ndryshme. Ka kërkesa në punë, afate për t’u përmbushur dhe një shef i keq për të…

Pas festave rikthehuni në formë natyrshëm. Ja si të pastroni trupin nga toksinat e tepërta
Pas festave rikthehuni në formë natyrshëm. Ja si të pastroni trupin nga toksinat e tepërta
NatyraJanuary 6, 2021

Ja se si të ktheheni në formë natyrshëm, duke pastruar trupin nga toksinat e tepërta:▫️Para së gjithash, shmangni agjërimin sepse duke bërë kështu ju ngadalësoni metabolizmin tuaj, duke marrë efektin…

Përfitimet shëndetësore të mandarinës dhe si mund ti kombinoni
Përfitimet shëndetësore të mandarinës dhe si mund ti kombinoni
NatyraOctober 28, 2020

🍊Përfitimet shëndetësore të mandarinës përfshijnë: ◽️Mandarina përmban Vitamina A, B dhe një nivel të lartë të Vitaminës C, një antioksidant i fuqishëm që neutralizon radikalet e lira, parandalon infeksionet, ngërçet…

Michelle Obama: Jetoni një jetë të sukseshme, me dashuri mbi familjen, punën, aktivitetin fizik dhe botën!
Michelle Obama: Jetoni një jetë të sukseshme, me dashuri mbi familjen, punën, aktivitetin fizik dhe botën!
NatyraOctober 24, 2020

Michelle Obama është njëra ndër gratë më të sukseshme në botë, e cila rrezaton energji pozitive, klas dhe punë cdo ditë.“Zakoni im numër një i përditshëm është t’i jap vetes…

A dëshironi muskuj të fortë dhe të shëndetshëm? Atëherë…
A dëshironi muskuj të fortë dhe të shëndetshëm? Atëherë…
NatyraOctober 11, 2020

Punoni me këshillat e një profesionistiNjë trajner personal ose një terapist fizik mund të hartojë një program të përshtatur për nevojat dhe aftësitë tuaja. Në atë mënyrë do të merrni…